Błękitek mówiący wieloryb
Live Show w Sea Park Sarbsk

W okresie wakacyjnym 2015 w Sea Parku w Sarbsku nieopodal Łeby powstała stała instalacja umożliwiająca realizowanie pokazów z VIRTUAL PUPPET – Błękitkiem.

 

Miejsce


SeaPark_08

Sea Park w Sarbsku to jedna z najbardziej efektownych placówek edukacyjno-rozrywkowych w Polsce. W jej ofercie znajduje się m.in. fokarium, muzeum marynistyczne, park miniatur, woliery z ptakami, park linowy, kino 5D, lokale gastronomiczne, a teraz także interaktywne show Błękitek Live Show, wykonane przez Digital Emotions.

Na potrzeby show, które jest ekspozycją stałą, zakupioną przez Sea Park na własność, został wzniesiony osobny budynek o kubaturze 500 m2. Sala pokazowa mieści 500 osób. Wyposażyliśmy ją na wzór sali kinowej. Miejsca siedzące są ułożone rzędami na pochyłości – im dalej od ekranu, tym wyżej znajduje się fotel – dzięki czemu każdy widz może komfortowo uczestniczyć w seansie.

Scenografię zaprojektowaliśmy na wzór okrętu podwodnego. Trzy ogromne ekranu zostały wkomponowane w nią jako ogromne okna, przez które można podziwiać głębiny oceanu. Dzięki temu całe doświadczenie, jakim jest Błękitek Live Show, zaczyna się dla widza już w momencie wejścia na salę, jeszcze przed rozpoczęciem show.

 

nowatorskie interaktywne show

Technologia

SeaPark_10

Jako że instalacja została zamontowana na stałe, a w sezonie wakacyjnym jest intensywnie wykorzystywana, zastosowaliśmy nowoczesny sprzęt najwyższej klasy, który umożliwia realizowanie tysięcy pokazów bez utraty jakości obrazu. Obraz jest wyświetlany na trzech ogromnych ekranach 3×5 m, co daje łącznie aż 45 m2 powierzchni projekcyjnej. Wykorzystane projektory to potężne urządzenia marki Epson o jasności 6000 ANSI. Każdy z ekranów jest delikatnie zakrzywiony, co zapewnia efekt głębi obrazu nawet bez wykorzystania okularów 3D. Instalacja nagłośnieniowa oferuje dźwięk przestrzenny i jest porównywalna z nowoczesnymi systemami kinowymi.

Scenariusz

Na potrzeby Sea Parku w Sarbsku stworzyliśmy dedykowany scenariusz show, którego bohaterem jest Błękitek. Animowany wieloryb opowiada o płetwalach błękitnych i ich życiu w oceanach, a także o wielu innych aspektach związanych z marynistyką i ekologią.

W scenariusz wplecione są piosenki wykonywane przez Błękitka i inne morskie zwierzęta. Atrakcją dla widowni są quizy, a przede wszystkim rozmowy z Błękitkiem, który odpowiada na wszelkie pytania młodych widzów. Całość została napisana z myślą o maksymalnym wykorzystaniu możliwości dedykowanej sali pokazowej oraz samej technologii VIRTUAL PUPPET.

 

Obsługa

 

VIRTUAL PUPPET kontrolowany jest tylko przez jednego aktora, który korzysta ze znajdującego się w osobnym pomieszczeniu panelu kontrolnego. Dwa wielkie ekrany pokazują publiczność, dzięki czemu operator obserwuje reakcje widzów i może na nie natychmiast reagować. Słuchanie widzów umożliwia mu system wysokiej jakości mikrofonów zainstalowanych w sali.

Trzy mniejsze monitory pokazują to samo, co ekrany projekcyjne na sali, i pozwalają dbać o całokształt pokazu – kompozycję kadrów czy zagospodarowanie tła. Ekran dotykowy znajdujący się najbliżej aktora pozwala sterować wirtualną postacią oraz elementami w tle. Sam aktor korzysta także z kontrolera ręcznego, którego poruszenia są przekładane na ruchy postaci.

Efekt

Błękitek Live Show wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród gości parku i okazało się wielkim sukcesem. Każdy pokaz odbywał się przy pełnej sali, a przed wejściem ustawiały się długie na kilkadziesiąt metrów kolejki.

Nasza technologia jest unikalna i rzadko wykorzystywana, dzięki czemu budzi zainteresowanie zarówno młodszej, jak i dorosłej publiczności. Widzowie nie wiedzą, na jakiej zasadzie odbywa się komunikacja z wirtualną postacią, co sprawia, że są nią szczerze zdumieni i zachwyceni.

SeaPark_13

 

DOŁĄCZ DO REWOLUCJI W ROZRYWCE

Zatrudnij Błękitka


Zamów Błękitka w technologii VIRTUAL PUPPET już dziś. Dołącz interaktywny spektakl do swojej oferty i spraw, że Twoi widzowie zyskają przyjaciela z oceanicznych głębin.

Wybierz metodę współpracy

• Wynajmij gotowe show ze sprzętem i obsługą
• Zakup sprzęt i oprogramowanie – przeszkolimy operatorów
• Zakup samo oprogramowanie – zainstalujemy je na Twoim sprzęcie i przeszkolimy operatorów

Nie wiesz, którą opcję wybrać? Masz więcej pytań? Chcesz lepiej poznać technologię VIRTUAL PUPPET? Masz własne sugestie? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaprezentujemy nasze rozwiązania – hello@digitalemotions.pl

Dowiedz się więcej o technologii VIRTUAL PUPPET napędzającej interaktywne show Błekitka VIRTUAL PUPPET

 

Dugong_01s